V roce 2016 vyhlásilo město Dunajská streda veřejnou architektonickou soutěž na rekonstrukci Domu smutku, který je součástí městského hřbitova. Mezinárodní porota vybrala návrh architektů Pavla Holíka a Jána Hobrľa.
Ten byl dále rozpracován ve studii a následný realizační projekt, ve kterém byl kladen důraz především na řešení vnitřních prostor a jejich funkcí.
Stavbu definuje hlavní obřadní síň v centrální části, která převyšuje přilehlé prostory. Hlavní síň osově navazuje nejen na vstup ve středu průčelí, ale i na hlavní přístupovou cestu hřbitova. Rekonstrukce celou stavbu především očistila.
Díky vysuté horizontální markýze a vystředěnému kříži vzniklo nové průčelí, jehož výraznými prvky jsou antracitové hliníkové dveře a okna. Dalšími výraznými prvky jsou nová tmavě šedá zastřešující konstrukce a kříž.
Dříve byla pro obřady používána pouze centrální síň spolu s jednou boční, která byla propojena pouze menším otvorem. Druhá boční síň sloužila jako skladiště. V novém návrhu řešení se propojily všechny tři síně a díky mobilním stěnám je lze jednoduše spojovat a rozdělovat v závislosti na velikosti obřadu.
Mobilní stěny jsou vyhotoveny ve stejném dřevěném obkladu jako okolní stěny, a tak při jejich uzavření nelze ani poznat, že se za nimi skrývá další prostor.
Ve dřevě jsou provedeny také minimalistické a strohé lavice spolu s oltářem a výrazným prvkem interiéru – podsvíceným křížem. Kříž vede pohledy návštěvníků směrem vzhůru, kde se zvedá akustický podhled ze světlých hliníkových lamel směrem ke světlíku.
Díky tomu se prostor nejen opticky zvětšil, ale světlík též dodává interiéru dostatek přirozeného světla.
Celá stavba původně nevyhovovala především po technické stránce. Budova tak byla kompletně zateplena a interiér byl vybaven novými technologiemi řízení osvětlení, ozvučení, klimatizace i vytápění.