Moderní kanceláře 21. století pracují s kombinací prostor určených k různému využití. Soukromé kanceláře a jednací místnosti tak doplňují společenské otevřené prostory, místnosti pro odpočinek, různá zákoutí k rychlým schůzkám i malé akustické budky pro soukromé hovory.
Softwarová a technologická společnost Aimtec z České republiky si je toho plně vědoma a její nové sídlo nepostrádá nic z výše zmíněného. Jednotlivé divize a zaměstnanci byli rozmístěni v několika starších objektech a jakákoliv kooperace mezi týmy byla složitá. Ta je přitom naprosto nezbytná pro dokonalý výstup práce.
Nové sídlo v Hamburk Business Center v Plzni má tedy nejen reprezentativní účel, ale především více odpovídá charakteru společnosti, a je tak ve výsledku ekologičtější a úspornější. Moderní, ale ne prvoplánově trendy, kanceláře navrhlo plzeňské architektonické studio Pro-Story pod vedením architektů Jiřího Zábrana a Markéty Škopkové.
Aimtec si vybral část budovy, která je zakončena do ostrého rohu. Tím je výrazně definován i celý vnitřní prostor, především ten společenský. Sbíhající se okna dostávají dovnitř dostatek denního světla a lichoběžníkové stěny přidávají na dynamice. Společnost tyto prostory využila pro jednací místnosti a společné neformální sezení.
Celý prostor kanceláří je proveden v odstínech šedé s přiznanými technickými rozvody v komunikacích. To díky obložení technickými deskami nejen řeší akustiku, ale je i jakýmsi odkazem na průmyslovou historii města. Naproti tomu jsou použity kontrastní dřevěné podlahy, které zútulňují celý prostor a určují jednotlivé místnosti a zóny.
Dřevěný prvek doplňuje množství zeleně, ta je vždy efektně zasazena přímo do mobiliáře. Bílé a minimalistické jádro je obklopeno otevřenými prostory. Jednotlivé divize jsou pak odděleny rámovými dřevěnými chatkami, které na jednu stranu poskytují spoustu místa na soukromé diskuze a telefonáty, a na straně druhé jsou výrazným barevným a oživujícím prvkem interiéru.
Otevřené prostory pro společná setkání jsou doplněny soukromými kancelářemi, které oddělují prosklené příčky s dvojitým zasklením pro maximální akustický útlum a plné dřevěné dveře s nadpanelem.
Některé místnosti jsou navíc na stěnách obloženy akustickými panely z pěny ve tvaru jehlanů. Stropy jsou pak pro zkrácení doby dozvuku řešeny laťováním. Minimalistický moderní interiér doplňují po grafické stránce jednoduché ilustrace, které znázorňují výrazné architektonické siluety města Plzeň.